Όσες παραλλαγές κι αν σκεφτεί κανείς για το Μεξικό σίγουρα δεν φτάνουν για να αποτυπώσει την ποικιλομορφία μιας από τις μεγαλύτερες χώρες της Αμερικανικής ηπείρου. Το πλούσιο ιστορικό παρελθόν των προκολομβιανών πολιτισμών, οι εναλλαγές του τοπίου, η πολιτιστική κληρονομιά των Ισπανών κατακτητών με τα παράξενα ήθη κι έθιμα, το αμάλγαμα της τέχνης (μουσική, αρχιτεκτονική, ζωγραφική) και φυσικά το επαναστατικό ταπεραμέντο του λαού κάνουν το Μεξικό τον απόλυτο ταξιδιωτικό προορισμό. Το πρόγραμμα που κρατάτε στα χέρια σας είναι το απαύγασμα πολύχρονων εξερευνήσεων αυτής της χώρας. Ένας συνδυασμός που περικλείει μέσα του όλη τη γλύκα των αποικιακών πόλεων του βορρά με την μοναδική αρχιτεκτονική, τη νωχέλια των ηλιόλουστων patio την ώρα του μεσημεριού, τις μελωδίες και τον ρυθμό των τροβαδούρων, τη ζούγκλα που καταπίνει αδηφάγα κεφαλές Ολμέκων και ταφικά μνημεία αιμοσταγών Αζδέκων, την δροσερή αύρα του ωκεανού. Το Μεξικό είναι από μόνο του μια εμπειρία και σε αυτό το ταξίδι κάθε μέρα είναι αποκάλυψη. Αν αυτό το φθινόπωρο λαχταράτε ένα ταξίδι ζωής, τότε δεν έχετε παρά να μας ακολουθήσετε.
Την αναχώρηση της 26/10 συνοδεύει η
ΜΑΡΙΑ ΚΑΒΒΑΔΙΑ