Ηλιοβασίλεμα & Καλντέρα
Η Σαντορίνη θεωρείται ως ένας από τους πιο ρομαντικούς προορισμούς στον πλανήτη. Ζευγάρια από κάθε άκρη της γης φτάνουν κάθε χρόνο στο νησί για να θαυμάσουν την καλντέρα, να δουν την απαράμιλλου κάλλους θέα που προσφέρει στο Αιγαίο, να φωτογραφίσουν το διάσημο ηλιοβασίλεμα, να κάνουν βόλτες στα σοκάκια από τα Φηρά ως το Φηροστεφάνι και όταν πέσει η νύχτα να απολαύσουν τις αμέτρητες δυνατότητες διασκέδασης.
Η περίοδος του Πάσχα είναι η ιδανική εποχή να την επισκεφθείτε για να βιώσετε με άνεση όλα αυτά και επιπλέον να ζήσετε την πιο κατανυκτική περιφορά Επιταφίου των Κυκλάδων στο μεσαιωνικό χωριό του Πύργου! Μην παραλείψετε να γευθείτε τα απίστευτα τοπικά κρασιά και τα παραδοσιακά μελιτίνια… το πασχαλινό υπέροχο γλυκό της Σαντορίνης με ανθότυρο και μαστίχα.
Santorini Palace Hotel 4* sup
Βρίσκεται στο Φηροστεφάνι, 850 μ. από την κεντρική πλατεία των Φηρών (της πρωτεύουσας του νησιού) και μόλις λίγα μέτρα από το χείλος της Καλντέρας, και τη μεγαλειώδη θέα στο ηφαίστειο. Σε απόσταση περπατήματος θα βρείτε αξιοθέατα και μουσεία, καταστήματα, εστιατόρια, nightclubs και το τελεφερίκ για το παλιό λιμάνι.
Δωμάτια: Τα δωμάτια του είναι ευρύχωρα και φωτεινά, όλα με ανατολικό προσανατολισμό και εξοπλισμένα με αυτόνομο κλιματισμό, επίπεδη τηλεόραση (μόνο δορυφορικά κανάλια), τηλέφωνο, στεγνωτήρα μαλλιών, μίνι μπαρ ή μίνι ψυγείο, safe δωματίου, διπλά ηχομονωτικά τζάμια, room service, δωρεάν WiFi, μπαλκόνι ή βεράντα.
Υπηρεσίες: Στους καλαίσθητους χώρους του περιλαμβάνεται εστιατόριο με μπουφέ, καθιστικό με μπαρ, μεγάλη εξωτερική πισίνα με pool bar που σερβίρει φρέσκους χυμούς, δημιουργικά cocktail, ποικιλία από καφέδες, ελαφριά σνακς αλλά και μεσογειακά πιάτα. Πλήρως εξοπλισμένο γυμναστήριο με σύγχρονα όργανα κ.ά.