Το Πήλιο είναι πάντα μια εκπληκτική επιλογή για σύντομες αποδράσεις. Το βουνό των Κενταύρων σύμφωνα με την μυθολογία, υψώνει το παράστημα του επιβλητικό πάνω από την πόλη του Βόλου και συνδυάζει την απαράμιλλη φυσική ομορφιά με τα παραδοσιακά χωριά, τις γευστικές τοπικές λιχουδιές και τη γεμάτη ζεστασιά φιλοξενία των ντόπιων.
Ο “Μουτζούρης”, το πασίγνωστο τραινάκι του Πηλίου, ταξιδεύει ακούραστα από τις Μηλιές μέχρι τα Λεχώνια για περισσότερα από 100 χρόνια και συνεχίζει να προσφέρει μοναδικές διαδρομές στις Πηλιορείτικες εξοχές. Συνυφασμένο με την ιστορία του Πηλίου, το τραινάκι παραμένει ο καλύτερος τρόπος για να γνωρίσει κανείς την απάτητη φύση και να κάνει ένα μοναδικό ταξίδι στο χρόνο.
Οι ιστορίες των Κενταύρων θα μας συντροφεύουν στο γοητευτικό μας οδοιπορικό!
Volos Palace 4*
Το Ξενοδοχείο: Ατενίζοντας τα νερά του Παγασητικού, στην καρδιά του Βόλου, με νεοκλασική αρχιτεκτονική, σε ένα περιβάλλον άνεσης και πολυτέλειας, το VOLOS PALACE HOTEL, ένα ξενοδοχείο τεσσάρων αστέρων, μαγνητίζει τα βλέμματα των περαστικών και σαγηνεύει τις καρδιές των επισκεπτών του. Αποτελεί ιδανικό προορισμό για όλους όσους ταξιδεύουν είτε για επαγγελματικούς λόγους είτε για αναψυχή.
Τα δωμάτια: Τα 72 του δωμάτια υπόσχονται μια ευχάριστη και άνετη διαμονή και είναι όλα εξοπλισμένα με αυτόνομος κλιματισμός, κεντρική θέρμανση, ηχομονωτικά παράθυρα, δορυφορική επίπεδη τηλεόραση, mini-bar, χρηματοκιβώτιο δωματίου, μπάνιο με μαρμάρινη επένδυση και μπανιέρα, στεγνωτήρα μαλλιών, τηλέφωνο, υπηρεσία δωματίου (μέχρι τα μεσάνυχτα).
Υπηρεσίες: Ακόμα διαθέτει ευρύχωρο λόμπι με επιβλητικό χώρο υποδοχής όπου επικρατούν το μάρμαρο και το ξύλο, γήινα χρώματα, λεπτά υφάσματα από βελούδο, διακριτικά έπιπλα και χειροποίητα χαλιά να πλαισιώνουν το φωτεινό χώρο. Εστιατόριο με πλούσιο μπουφέ και καφέ-μπαρ με τεράστια παράθυρα που κοιτάζουν στον κήπο και έχουν θέα προς την πόλη του Βόλου, αίθουσες συνεδρίων και δωρεάν Ασύρματο Internet στο χώρο υποδοχής.
Εκτύπωση
Περιγραφή Ταξιδιού
Το ταξίδι περιλαμβάνει
- Διαμονή: Στο κεντρικό VOLOS PALACE 4* στον Βόλο.
- Γεύματα: Με ημιδιατροφή.
Σημαντική Σημείωση
Οι αναγραφόμενες τιμές αφορούν σε δίκλινο με θέα πόλη δωμάτιο. Για περισσότερες επιλογές διανυκτερεύσεων, τύπων δωματίου, συμβουλευθείτε τον αναλυτικό πίνακα ή επικοινωνήστε με έναν εξειδικευμένο ταξιδιωτικό μας σύμβουλο.
Τιμή ανά δωμάτιο, ανά διανυκτέρευση ΜΕ ΔΙΚΟ ΣΑΣ Ι.Χ. με ημιδιατροφή
VOLOS PALACE 4* | 28 – 30 Οκτ. |
Ελάχιστος αριθμός διαν/σεων | 2 |
Δίκλινο θέα πόλη | 135 |
Δίκλινο μερική θέα θάλ. | 150 |
3ο άτομο θέα πόλη * | 55 |
Μονόκλινο θέα πόλη | 110 |
Μονόκλινο μερική θέα θάλ. | 125 |
* Πρόσθετη κλίνη σε δίκλινο δωμάτιο.
Διάρκεια ταξιδιού
3 ημέρες.
Φυσική κατάσταση
Κατάλληλο για όλους
Διανυκτερεύσεις
Συνολικά: 2
Αναλυτικά:
Χώρα: Ελλάδα
Πόλη: Βόλος (2)
28η Οκτωβρίου στο Βόλο & διαμονή στο Volos Palace 4* (με το δικό σας Ι.Χ.)
Εξαντλημένο
Κωδικός προϊόντος: Μ/Δ
Κατηγορίες: ΑΤΟΜΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ
Ετικέτες: Ιστορία-Πολιτισμοί, Σύντομες αποδράσεις, Φύση-Περιπέτεια
- Ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες.tautotita_me_latinikous_xaraktires
- Τα ταξίδια μας συνοδεύουν οι πιο έμπειροι αρχηγοί της ελληνικής αγοράς, με βαθιά γνώση των προορισμών και αγάπη για τον ταξιδιώτη. Ωστόσο, σε κάποιες περιπτώσεις ο αρχηγός σας μπορεί να σας περιμένει στον προορισμό λόγω των επαναλαμβανόμενων αναχωρήσεων των ταξιδιών μας. Ο ενημερωτικός Ταξιδιωτικός Φάκελος των ταξιδιών μας με πληροφορίες πτήσεων, ξενοδοχείων, ακριβείς καιρικές συνθήκες και άλλες πρακτικές πληροφορίες όπως ρουχισμός, ρεύμα, συνάλλαγμα, ειδικός εξοπλισμός κ.λπ. ετοιμάζεται το αργότερο μία εβδομάδα πριν την αναχώρηση και αποστέλλεται ηλεκτρονικά στους ταξιδιώτες μας. Ο Ταξιδιωτικός Σύμβουλος που σας εξυπηρετεί θα είναι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείτε. Τον φάκελό σας με τυπωμένες όλες τις πληροφορίες θα τον παραλάβετε στο αεροδρόμιο από τον αντιπρόσωπό μας ή τον αρχηγό σας.
- Οι αεροπορικές θέσεις των ταξιδιών μας είναι ομαδικές κρατήσεις που προπληρώνονται και κλείνονται πολλούς μήνες πριν από την αναχώρηση του ταξιδιού έτσι ώστε να εξασφαλίζουμε την καλύτερη δυνατή τιμή για το ταξίδι σας. Ωστόσο σε τέτοιου τύπου ομαδικές κρατήσεις, η έκδοση των εισιτηρίων γίνεται 1-2 μέρες πριν από την αναχώρηση και οι επιθυμίες για συγκεκριμένη θέση (διάδρομος, παράθυρο κ.λπ.) μεταφέρονται με ειδικό σήμα στις εκάστοτε αεροπορικές εταιρίες χωρίς αυτό όμως να είναι δεσμευτικό. Έτσι, παρά το γεγονός ότι εμείς μεταφέρουμε την επιθυμία στην αεροπορική εταιρία, δεν είναι βέβαιο ότι αυτή θα πραγματοποιηθεί. Σε ομαδικά εισιτήρια οι περισσότερες εταιρίες δεν επιτρέπουν την προεπιλογή θέσης ενώ χρεώνουν επιβαρύνσεις ανάλογα με την διαδρομή και ανάλογα με την πληρότητα του αεροσκάφους.
- Σε κάθε Ομαδικό Ταξίδι προσφέρουμε ΔΩΡΕΑΝ σε όλους τους ταξιδιώτες μας Ατομική Ταξιδιωτική Ασφάλεια με συγκεκριμένες παροχές και κάλυψη σε συγκεκριμένες περιπτώσεις. Το COSMORAMA αναλαμβάνει να πληρώσει για εσάς το κόστος του ασφάλιστρου, ωστόσο οι όροι, η διαδικασία, τα απαιτούμενα δικαιολογητικά κ.λπ. καθορίζονται από την ίδια την ασφαλιστική εταιρία. Σε κάθε περίπτωση οποιαδήποτε έξοδα καλύπτονται από τον ίδιο τον ταξιδιώτη και οι σχετικές αποδείξεις, γνωματεύσεις κ.λπ. (πρέπει να είναι στα αγγλικά) αποστέλλονται στην ασφαλιστική εταιρία με την επιστροφή του ταξιδιώτη στην Ελλάδα.
- Οι παραπάνω τιμές είναι σε Ευρώ κατ’ άτομο, περιλαμβάνουν ΦΠΑ και ισχύουν για τη συγκεκριμένη αναχώρηση.
- Όπου εμφανίζονται τιμές με την ένδειξη Bonus Price αυτές ισχύουν για έγκαιρες εγγραφές και για περιορισμένο αριθμό θέσεων και για όσο αυτές αναγράφονται στην ιστοσελίδα μας.
- Επιβάρυνση εσωτερικών πτήσεων με Aegean από/προς Θεσσαλονίκη: κατόπιν ζήτησης εφόσον δεν αναγράφεται στο πρόγραμμα.
- Αν οι προτεινόμενες ημερομηνίες, η διάρκεια ή το πρόγραμμα του ταξιδιού δεν ανταποκρίνονται στις προσδοκίες σας, επικοινωνήστε μαζί μας και οι έμπειροι συνεργάτες μας θα σας βοηθήσουν να φτιάξετε μαζί το ταξίδι που ονειρεύεστε.
- Διαθέσιμοι Τραπεζικοί λογαριασμοί (IBAN):
GR4201401010101002320009478 ALPHA BANK
GR6101100800000008047170314 NATIONAL BANK OF GREECE
GR0802600120000320200537077 EUROBANK
GR2801720290005029057435719 PIRAEUS BANK
- Δεν περιλαμβάνεται ο φόρος διαμονής: € 3 το δωμάτιο ανά διανυκτέρευση
Απαραίτητα για το ταξίδι
- Ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες.tautotita_me_latinikous_xaraktires
Παρατηρήσεις
- Τα ταξίδια μας συνοδεύουν οι πιο έμπειροι αρχηγοί της ελληνικής αγοράς, με βαθιά γνώση των προορισμών και αγάπη για τον ταξιδιώτη. Ωστόσο, σε κάποιες περιπτώσεις ο αρχηγός σας μπορεί να σας περιμένει στον προορισμό λόγω των επαναλαμβανόμενων αναχωρήσεων των ταξιδιών μας. Ο ενημερωτικός Ταξιδιωτικός Φάκελος των ταξιδιών μας με πληροφορίες πτήσεων, ξενοδοχείων, ακριβείς καιρικές συνθήκες και άλλες πρακτικές πληροφορίες όπως ρουχισμός, ρεύμα, συνάλλαγμα, ειδικός εξοπλισμός κ.λπ. ετοιμάζεται το αργότερο μία εβδομάδα πριν την αναχώρηση και αποστέλλεται ηλεκτρονικά στους ταξιδιώτες μας. Ο Ταξιδιωτικός Σύμβουλος που σας εξυπηρετεί θα είναι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείτε. Τον φάκελό σας με τυπωμένες όλες τις πληροφορίες θα τον παραλάβετε στο αεροδρόμιο από τον αντιπρόσωπό μας ή τον αρχηγό σας.
- Οι αεροπορικές θέσεις των ταξιδιών μας είναι ομαδικές κρατήσεις που προπληρώνονται και κλείνονται πολλούς μήνες πριν από την αναχώρηση του ταξιδιού έτσι ώστε να εξασφαλίζουμε την καλύτερη δυνατή τιμή για το ταξίδι σας. Ωστόσο σε τέτοιου τύπου ομαδικές κρατήσεις, η έκδοση των εισιτηρίων γίνεται 1-2 μέρες πριν από την αναχώρηση και οι επιθυμίες για συγκεκριμένη θέση (διάδρομος, παράθυρο κ.λπ.) μεταφέρονται με ειδικό σήμα στις εκάστοτε αεροπορικές εταιρίες χωρίς αυτό όμως να είναι δεσμευτικό. Έτσι, παρά το γεγονός ότι εμείς μεταφέρουμε την επιθυμία στην αεροπορική εταιρία, δεν είναι βέβαιο ότι αυτή θα πραγματοποιηθεί. Σε ομαδικά εισιτήρια οι περισσότερες εταιρίες δεν επιτρέπουν την προεπιλογή θέσης ενώ χρεώνουν επιβαρύνσεις ανάλογα με την διαδρομή και ανάλογα με την πληρότητα του αεροσκάφους.
- Σε κάθε Ομαδικό Ταξίδι προσφέρουμε ΔΩΡΕΑΝ σε όλους τους ταξιδιώτες μας Ατομική Ταξιδιωτική Ασφάλεια με συγκεκριμένες παροχές και κάλυψη σε συγκεκριμένες περιπτώσεις. Το COSMORAMA αναλαμβάνει να πληρώσει για εσάς το κόστος του ασφάλιστρου, ωστόσο οι όροι, η διαδικασία, τα απαιτούμενα δικαιολογητικά κ.λπ. καθορίζονται από την ίδια την ασφαλιστική εταιρία. Σε κάθε περίπτωση οποιαδήποτε έξοδα καλύπτονται από τον ίδιο τον ταξιδιώτη και οι σχετικές αποδείξεις, γνωματεύσεις κ.λπ. (πρέπει να είναι στα αγγλικά) αποστέλλονται στην ασφαλιστική εταιρία με την επιστροφή του ταξιδιώτη στην Ελλάδα.
- Οι παραπάνω τιμές είναι σε Ευρώ κατ’ άτομο, περιλαμβάνουν ΦΠΑ και ισχύουν για τη συγκεκριμένη αναχώρηση.
- Όπου εμφανίζονται τιμές με την ένδειξη Bonus Price αυτές ισχύουν για έγκαιρες εγγραφές και για περιορισμένο αριθμό θέσεων και για όσο αυτές αναγράφονται στην ιστοσελίδα μας.
- Επιβάρυνση εσωτερικών πτήσεων με Aegean από/προς Θεσσαλονίκη: κατόπιν ζήτησης εφόσον δεν αναγράφεται στο πρόγραμμα.
- Αν οι προτεινόμενες ημερομηνίες, η διάρκεια ή το πρόγραμμα του ταξιδιού δεν ανταποκρίνονται στις προσδοκίες σας, επικοινωνήστε μαζί μας και οι έμπειροι συνεργάτες μας θα σας βοηθήσουν να φτιάξετε μαζί το ταξίδι που ονειρεύεστε.
- Διαθέσιμοι Τραπεζικοί λογαριασμοί (IBAN):
GR4201401010101002320009478 ALPHA BANK
GR6101100800000008047170314 NATIONAL BANK OF GREECE
GR0802600120000320200537077 EUROBANK
GR2801720290005029057435719 PIRAEUS BANK
Δεν περιλαμβάνονται
- Δεν περιλαμβάνεται ο φόρος διαμονής: € 3 το δωμάτιο ανά διανυκτέρευση
Επικοινωνία
Αναχωρήσεις
ungrouped departures grid
Δεν υπάρχουν προγραμματισμένες αναχωρήσεις για αυτό το ταξίδι.
Σχόλια
Χθες, ζήσαμε μια μοναδική εμπειρία στην εκδρομή που πραγματοποιήσαμε μαζί σας στην Μακρόνησο. Αρχικά, να αναφέρω συγχαρητήρια για την ιδέα και υλοποίηση αυτής της εκδρομής σε έναν μαρτυρικό τόπο που δυστυχώς δεν προβάλλεται στα Μέσα. Η ξεναγός μας, ήταν κάτι παραπάνω από εξαιρετική. Οργανωμένη, ιδιαίτερα γνώστης του αντικειμένου, με σημειώσεις, φωτογραφίες και αναφορές που δύσκολα μπορεί να βρει κάποιος, τυπική στους χρόνους και πλήρως βοηθητική στο που να φάμε στην πόλη του Λαυρίου. Η εκδρομή δεν θα ήταν η ίδια χωρίς αυτή. Επιπρόσθετα, εντυπωσιαστήκαμε από τον ξεναγό του μουσείου, ο οποίος με τις γνώσεις του και την επικοινωνιακή του δεινότητα μας βοήθησε να κατανοήσουμε τι συντελείται στο Τεχνολογικό Πάρκο Λαυρίου. Ήταν η πρώτη φορά που ταξιδέψαμε με το ταξιδιωτικό σας γραφείο και σίγουρα θα υπάρξει και επόμενη. Μόνο καλά λόγια. Σας ευχαριστούμε από καρδιάς.
Στεφανία Λ. (Μάιος '24)Όλο το ταξίδι ήταν πολύ καλά οργανωμένο. Ο αρχηγός μας ήταν καταπληκτικός. Οι επισκέψεις στους διάφορους χώρους εξαιρετικές καθώς και οι ξεναγήσεις.
Χριστίνα Σ. (Μάρτιος '24)Page load linkΣυγχαρητήρια για τα προγράμματά σας. Αν είναι δυνατόν να επαναλάβετε του χρόνου ΚΑΡΠΑΘΟΣ/ΚΑΣΟΣ! απίστευτο πρόγραμμα και παροχές.
Νίκος Κ. (Σεπτέμβριος '23)Είναι το δεύτερο μονοήμερο ταξίδι που κάνω μαζί σας και ήθελα να σας συγχαρώ για άλλη μια φορά για το αποτέλεσμα. Άψογη διοργάνωση, καθαρό πούλμαν, ευγενέστατος οδηγός, συνέπεια στα πάντα. Για τον κύριο Πετρίδη τι να πρωτοπώ. Υπέροχος άνθρωπος, εξαιρετικός ξεναγός. Για μένα που δουλεύω τόσο πολύ και δυσκολεύομαι να ξεκλέψω χρόνο για τον εαυτό μου, ήταν πραγματικά μια μεγάλη ανάσα. Μπράβο σας παιδιά είστε ΑΨΟΓΟΙ!!!
Νάνσυ Τ. (Νοέμβριος '22)Συγχαρητήρια για την εκπληκτική διοργάνωση της εκδρομής. Εξαιρετικός ξεναγός, μορφωμένος, ευγενικός και πρόθυμος να τρέξει για όλους, πεντακάθαρο πούλμαν και ευγενέστατος οδηγός. Μπράβο σας!
Νάνσυ Τ. (Σεπτέμβριος ΄21)Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τη διοργάνωση της εξόρμησής μας. Ήταν πραγματικά μια πολύ ευχάριστη και εποικοδομητική εξόρμηση. Η επιλογή του αρχηγού την έκανε ακόμα καλύτερη. Πρόσχαρος και ενημερωμένος. Εύχομαι να τα ξαναπούμε και για άλλο προορισμό.
Μαρία Δ. (Ιούλιος ΄21)Αισθάνθηκα ότι ταξιδεύω με φιλική παρέα και όχι με γκρουπ!
Μαρία Μ. (Μάιος '21)Πολύ καλή οργάνωση, ποιότητα μεταφορικών μέσων.
Ανδρόμαχος Δ. (Μάιος '21)Μπορεί επίσης να σας αρέσει…