Με την υπογραφή του Cosmorama
Heavy metal και κλασική μουσική στον πανέμορφο γερμανικό βορρά!
Κι εκεί που ίσως να νομίζει κανείς πως η Γηραιά Ήπειρος έχει θυσιάσει τα πάντα στον βωμό των πιο άγριων ταξιδιωτικών ενστίκτων, αυτό το -εξαιρετικά οργανωμένο- ταξίδι θα τον κάνει να αναθεωρήσει. Στιβαρή και αριστοκρατική, αλλά και συνάμα φιλόξενη, η βόρεια πλευρά της Γερμανίας αποδεικνύει πως μπορεί να παραμένει έξω από τις mainstream τάσεις, ωστόσο, αποτελεί έναν εξαιρετικό ταξιδιωτικό προορισμό.
Κι αν οι χανσεατικές χώρες διακρίνονται παραδοσιακά για το εμπόριο και τη ναυτιλία, μια επίσκεψη στο «χέβι μέταλ» Αμβούργο, το φιλοτεχνημένο σαν κόσμημα Λούμπεκ, το παραμυθένιο κάστρο του Σβερίν, την πλήρως αποκαταστημένη πόλη της Βρέμης, αλλά και το «θαλασσινό» Κίελο με τα φεστιβάλ κλασικής μουσικής μας πείθουν πως έχουν να βγάλουν πολλούς άσσους ακόμα από το μανίκι τους.
Ακολουθήστε μας λοιπόν σε ένα ταξίδι με το πληρέστερο πρόγραμμα που υπάρχει στην ελληνική αγορά και ελάτε να γνωρίσουμε τους συναρπαστικούς θησαυρούς των πόλεων που μπορούν να γεφυρώσουν το χάσμα μεταξύ χέβι μέταλ και κλασικής μουσικής.